Telefon

Hastane Temizliği

Hastane Temizliği

Hijyenin en önemli olduğu yerlerden biri hastanelerdir. İçerisinde birçok farklı hastayı barındıran hastaneler, doğal olarak birçok enfeksiyonu da içerisinde barındırmaktadır. Bu sebeple bilinçli bir temizlik işlemi kesinlikle şarttır. 2012 yılı itibari ile merkezi İstanbul kartal ilçesinde kurulmuş olan Ökten Temizlik firmamız, özel alanlar için özel hijyenik temizleme metotlarını da siz değerli müşterilerimize sunabilmektedir.

Ökten Temizlik ile Hastane Temizliği
Birçok mekan için günde bir kez temizlik yeterli olabilir. Örneğin evlerimizde ve ofislerimizde günlük yapılan bir kez temizleme işlemi yeterli olacaktır. Ancak mevzu bahis hastaneler olunca durum değişmektedir. Çünkü hastanelerin temizliği günde yapılan bir temizlik işlemi ile sağlanamaz. Her ne kadar temiz bir görünüm kazandırılmış olsa da o alanın hijyeni, insan yaşam standartları açısından yetersizidir.

Ökten temizlik firmamızdan talep edeceğiniz hastane temizlik hizmeti ile, hastanenizin hasta odaları gün içerisinde rutin olarak belirli periyotlar ile sağlanır. Her temizlik öncesi ise düzenli olarak kat arabaları kontrol edilerek eksik malzeme ya da ekipmanın olup olmadığı tespit edilir. Eksik malzeme sebebi ile geçici bir temizliğin sağlanması mümkün değildir.
Her rutin oda temizliğinde oda içi çöpler toparlanır ve odadan dışarıya alınır. Hastane odalarında bulunan yüzeylerin tozları sırası ile ve göz ardı edilmeden alınır. Bakterilerin en çok oluşabilecek ve en hızlı olarak yayılabilecek yerler olan yemek masaları ile birlikte telefonlar ayrı bir itina ile temizlenir. En çok temas edilen eşyalar olan yemek masaları ile birlikte telefonlar için özel bez ve özel dezenfektan kullanılır. Böylelikle bu eşyaların temizliği ile birlikte özel yöntemle elde edilen dezenfekte işlemi de sağlanmış olur.

Hastane Temizliğinde Hijyen
Hastane koridorlarında ve odaların içerisinde bulunan tuvaletler ile birlikte lavabolar da hijyenin oldukça önemli olduğu bir diğer alanlardır. Bu alanların temizliğinde kullanılan kimyasal temizlik malzemeleri de yine kendine özel olarak belirlenmektedir. Böylece insanlara temasında alerjik bir bünyeye sahip olan bir insanda bile olumsuz bir tepki gözlenmezken, aynı zamanda yoğun dezenfekte etkisi sayesinde tüm mikroplardan o bölge arındırılmış olunur.
Özetle; kapı kollarından zeminlere varıncaya kadar en ince detayına kadar tüm hastane düzenli olarak tarafımızca temizlenir.

Sizler de profesyonel bir şekilde hastane temizliği hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz hemen şimdi bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Üzerinde durulduğumuz çok daha ince detayları tarafımızdan öğrenebilirsiniz.